Jaki prostownik do akumulatora wybrać?

Chcesz dowiedzieć się jakie są najważniejsze parametry na które należy zwracać uwagę przy zakupie prostownika lub ładowarki automatycznej? A może nie wiesz co wybrać ładowarkę czy prostownik? Spróbujemy ci pomóc w tym dziale.
Awatar użytkownika
akustrefa.pl
Site Admin
Site Admin
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 06, 2018 6:47 pm

Jaki prostownik do akumulatora wybrać?

Post autor: akustrefa.pl » wt sty 09, 2018 8:48 pm

Każdy z kierowców, chociaż raz w życiu miał do czynienia z sytuacją, że akumulator odmówił mu posłuszeństwa. Nie zawsze oznacza to, że musimy kupić nowy akumulator. Często zdarza się tak, że wystarczy akumulator podładować tylko czym!

Przeczytaj artykuł Jaki prostownik do akumulatora wybrać?
"Cztery krótkie słowa, które podsumowują to, co wyniosło ludzi sukcesu ponad poziom tłumu to: "a little bit more" (troszeczkę więcej). Zrobili wszystko, czego od nich oczekiwano i troszeczkę więcej." Lou Vickery

Portal o akumulatorach https://www.akustrefa.pl
Portal o ładowarkach https://www.strefaładowania.pl

kamil646
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 21, 2018 3:18 pm

Re: Jaki prostownik do akumulatora wybrać?

Post autor: kamil646 » czw cze 21, 2018 3:31 pm

Wybór właściwego urządzenia nie jest oczywisty. Na rynku są różne rodzaje akumulatorów, do których pasują różnego rodzaju prostowniki.
Najprostszy podział prostowników wynika z ich budowy. Do wyboru masz:
-prostowniki standardowe - są to urządzenia najprostsze i najtańsze (od ok. 50 zł), których budowa oparta jest na transformatorze bez dodatkowych W przypadku akumulatorów w samochodach osobowych rozwiązanie to jest wystarczające. Tym bardziej że często są wzbogacone automatyką i zabezpieczeniami chroniącymi przed zwarciami

-prostowniki mikroprocesorowe - W tym przypadku mamy do czynienia z urządzeniami bardziej zaawansowanymi. Procesem ładowania kieruje mikroprocesor, w związku z czym odbywa się w sposób bezpieczny dla akumulatora. Prostowniki mikroprocesorowe w odróżnieniu od standardowych mają następujące właściwości: możliwość ładowania akumulatora bez konieczności jego odłączania, stabilizację napięcia ładowania akumulatora, automatyczne zakończenie ładowania po stwierdzeniu pełnego naładowania akumulatora, możliwość prowadzenia procesu odsiarczania akumulatora, automatyczne zabezpieczenie chroniące prostownik przed uszkodzeniami wynikającymi ze zwarcia

-trakcyjne - Są to urządzenia przystosowane do ładowania potężnych akumulatorów różnego rodzaju urządzeń elektrycznych: wózków widłowych, aut o napędzie elektrycznym, urządzeń do mycia podłóg o dużych powierzchniach itp.

Dodatkowo ważną informacją jest że prostowniki najczęściej przystosowane są do ładowania akumulatorów żelowych lub kwasowo-ołowiowych. Na rynku są jednak prostowniki uniwersalne – mikroprocesorowe – które mogą ładować oba rodzaje akumulatorów.

ODPOWIEDZ