Urządzenie rozruchowe do samochodu ciężarowego?

Nie wiesz jakie parametry powinno posiadać twoje urządzenie rozruchowe?
oLo
Posty: 4
Rejestracja: pn sty 08, 2018 8:12 am

Urządzenie rozruchowe do samochodu ciężarowego?

Post autor: oLo » wt sty 09, 2018 8:07 pm

Jakie Urządzenie rozruchowe polecacie do samochodu ciężarowego?

Awatar użytkownika
akustrefa.pl
Site Admin
Site Admin
Posty: 70
Rejestracja: sob sty 06, 2018 6:47 pm

Re: Urządzenie rozruchowe do samochodu ciężarowego?

Post autor: akustrefa.pl » wt sty 09, 2018 8:25 pm

Jeśli ma to być urządzenie na 12/24V to polecamy urządzenie rozruchowe Banneram tutaj można przeczytać więcej na temat tego uradzenia
Urządzenie rozruchowe Banner BULL STARTER 12/24V
"Cztery krótkie słowa, które podsumowują to, co wyniosło ludzi sukcesu ponad poziom tłumu to: "a little bit more" (troszeczkę więcej). Zrobili wszystko, czego od nich oczekiwano i troszeczkę więcej." Lou Vickery

Portal o akumulatorach https://www.akustrefa.pl
Portal o ładowarkach https://www.strefaładowania.pl

jonasz_zed
Posty: 1
Rejestracja: czw lut 01, 2018 1:52 pm

Re: Urządzenie rozruchowe do samochodu ciężarowego?

Post autor: jonasz_zed » czw lut 01, 2018 2:16 pm

Jeżeli o mnie chodzi to prywatnie używam jump starta z wurth jest tylko problem wszystkie napisy są pozmazywane więc nie jestem w stanie podać szczegółowych danych kopie ciężarowe jak szalony gabarytowo małe urządzenie, ale wagę też ma konkretną. Z tego co pamiętam to na serwisie mamy dwie sztuki podobne gabarytowo. Są większe, ale nadają się tylko do osobowych. Jak będę miał sposobność i dorwę gościa z wurtha to spiszę dane z jego katalogu, ale cena to załamka 900 euro + vat, ale mając dane tego urządzenia można poszukać w internecie. Swoją bestię odkupiłem za 250 euro i jestem bardzo zadowolony mieści się spoko w moim caddy w starej budzie gdzie miejsca nie za wiele po załadowaniu klamotów.

Hyzex
Posty: 1
Rejestracja: pt lut 02, 2018 1:16 pm

Re: Urządzenie rozruchowe do samochodu ciężarowego?

Post autor: Hyzex » pt lut 02, 2018 1:23 pm

Jeżeli używasz sprintera i masz mobilny warsztat na samochodzie proponuje zainwestować w dwie baterie 110-120 Ah (nie musza być nowe) i wykonać prosty układ ładujący z alternatora. Sam instalowałem kilka w mojej firmie i doskonale się sprawdza. Baterie montujemy z tyłu samochodu (zabudowane) , 2 wtyczki typu "anderson" i wyłącznik do baterii na mostku. Zaletą jest ze baterie są doładowywane podczas pracy silnika, a na postoju masz 12V lub 24V po przełączeniu włącznika.
Obciążenie alternatora jest niewysokie bo układ pracuje bez zarzutu z bezpiecznikiem 15A na przewodzie ładującym. Sam osobiście używam kabli 50sq o długości około 5m z możliwością przedłużenia o kolejne 3 lub 5. Sam koszt kabli jest chyba największy jeżeli masz możliwość zdobycia używanych baterii. Jedynym mankamentem układu jest to, że trzeba pamiętać o wyłączeniu mostka przed uruchomieniem silnika.

ODPOWIEDZ