Co myślicie o urządzeniach "marketowych"?

Szukasz odpowiedniego sprzętu do ładowania swojego akumulatora? W tym dziale znajdziesz odpowiedź jaki prostownik lub ładowarkę należy kupić.
ttirowski
Posty: 1
Rejestracja: pt sty 26, 2018 10:05 am

Co myślicie o urządzeniach "marketowych"?

Post autor: ttirowski » pt sty 26, 2018 10:32 am

Od pewnego czasu w ofercie dyskontów spożywczych, pojawiają się produkty samochodowe. Przeglądając kolejną gazetkę, natrafiłem na urządzenie autostart, zdaniem sprzedawcy odpalające za każdym razem auto w zimie. Do tej pory zawsze używałem sprzętu można powiedzieć, że markowego, w który zaopatrywałem się w firmowym sklepie. Od dłuższego czasu nie miałem potrzeby korzystać, ale w ubiegłym roku do naszej rodziny trafił starszy model. Mamy problemy z autem córki (VW polo), kilka razy przy minusowych temp. nie odpalił. Co sądzicie o takich marketowych urządzeniach? Czy sprawdzi się, gdy na przykład młoda pojedzie do szkoły i nie będzie mogła odpalić? Jakie są wasze doświadczenia? A może lepiej zainwestować w coś porządniejszego?

Marianna Otrębska
Posty: 1
Rejestracja: śr kwie 11, 2018 1:55 pm

Re: Co myślicie o urządzeniach "marketowych"?

Post autor: Marianna Otrębska » śr kwie 11, 2018 2:02 pm

Posiadam prostownik właśnie z marketu, nie będę podawać może nazwy "sieciówki", ale muszę powiedzieć, że pomimo niskiej ceny nie mogę mieć zastrzeżeń do spełnionych funkcji. Naładował dosyć szybko. Zatem nie zawsze to co drogie jest super i nie zawsze to co tanie jest - złe. :)

kati3tu
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 22, 2018 12:50 pm

Re: Co myślicie o urządzeniach "marketowych"?

Post autor: kati3tu » pt cze 22, 2018 12:59 pm

Z racji tego że posiadam drugi samochód, który garażuje przez zimę, potrzebowałam prostownika, który umożliwiałby "potrzymanie funkcji życiowej" akumulatora przez cały ten okres garażowania. Na początku używałam prostownika zakupionego w którymś z popularnych marketów (już w tej chwili nie pamiętam w którym go kupiłam) okazał się być mordercą akumulatora... Zamiast ładować, zepsuł się, co skutkowało rozładowaniem akumulatora i totalnym zasiarczeniem go... Nie opłaca się kupować tanich prostowników czy ładowarek z marketów - większość z nich potrafi być zwykłym chińskim szajsem... Czasem wystarczy dopłacić więcej i poszukać w dobrych firmach lub portalach gdzie potrafią doradzić to czego się szuka. Moja ładowarka w tej chwili ma wielkość powerbanka i świetnie zdaje egzamin, nie dopuszczając do zasiarczenia akumulatora, gdy auto przez dłuższy czas stoi.

panrybak
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 05, 2018 8:51 pm

Re: Co myślicie o urządzeniach "marketowych"?

Post autor: panrybak » pt sie 10, 2018 8:41 pm

Aktualnie nie ma większego znaczenia czy marketowe, czy oryginalne z pięknego sklepu. Technologie produkcji są bardzo do siebie podobne, szczegół może tkwić jedynie w niektórych częściach. To już nie te czasy, kiedy to rzeczy z marketu odstawały znacząco od swoich pierwowzorów. Ba! Często potrafią być i lepsze ;-) Są oczywiście rzeczy na których oszczędzać nie wypada - akumulator (tutaj są mocno istotne jego części składowe). Natomiast prostownik... no bądźmy szczerzy, ma tylko jedną prostą funkcję. Moim zdaniem nie ma co przepłacać.

ODPOWIEDZ