Tani czy drogi? Jakie różnice.

Szukasz odpowiedniego sprzętu do ładowania swojego akumulatora? W tym dziale znajdziesz odpowiedź jaki prostownik lub ładowarkę należy kupić.
Usuri

Tani czy drogi? Jakie różnice.

Post autor: Usuri » ndz sty 07, 2018 8:30 pm

Witam.
Mój akumulator już jest trochę leciwy ale nie wykazuje żadnych przesłanek do tego że jest na wykończeniu. Jednak z tego powodu że bardzo dużo przemieszczam się po kraju i europie to wolę się ubezpieczyć i kupić jakieś urządzenie rozruchowe.

I tu się zaczynają schody bo prostownik z rozruchem można kupić już za niewiele ponad 100 zł a można i za 600 zł. I według opisu prawie niczym się nie różnią poza producentem.

Więc czy warto dołożyć parę stówek i mieć coś w teorii lepszego, czy nie ma co przepłacać.

Albo inaczej, na co się narażam kupując ten najtańszy?

Dziękuję.

Awatar użytkownika
akustrefa.pl
Site Admin
Site Admin

Re: Tani czy drogi? Jakie różnice.

Post autor: akustrefa.pl » ndz sty 07, 2018 8:44 pm

Po pierwsze jeśli to ma być urządzenie mobilne, to raczej nie prostownik z rozruchem chyba, że będziemy mieli dostęp do gniazdka. W tym przypadku lepsze będzie "kieszonkowe urządzenie rozruchowe" które jest mobilne i możemy nim odpalić bez problemy samochód np. Telwin Drive 9000, łatwo można znaleźć w internecie, urządzenie z górnej półki więc i cena wyższa, ale za to jakość dobra. Jeśli cena będzie za wysoka to na znanym portalu aukcyjnym możemy znaleźć takie po około 100zł też będzie działało tylko nie wiadomo jak długo i parametry mogą być mocno zawyżone i może się okazać, że nie odpalimy samochodu w najmniej odpowiednim momencie jak to w życiu bywa ;) Jeśli będzie to uradzenie którego będziemy użytkować regularnie to warto zainwestować w droższą opcję sprawdzonego producenta np. Teliwn, Deca, NOCO.
"Cztery krótkie słowa, które podsumowują to, co wyniosło ludzi sukcesu ponad poziom tłumu to: "a little bit more" (troszeczkę więcej). Zrobili wszystko, czego od nich oczekiwano i troszeczkę więcej." Lou Vickery

Portal o akumulatorach https://www.akustrefa.pl
Portal o ładowarkach https://www.strefaładowania.pl

WietaXD

Re: Tani czy drogi? Jakie różnice.

Post autor: WietaXD » sob lut 24, 2018 4:50 am

Ja to tam kiedyś miałem wymienić mój na "nowy" bo juz troche go miałem po zakupie stary oddałem a po podłaczeniu i obadaniu wszystkiego okazało się że jest jeszcze gorszy niż ten którego wyrzuciłem... Pozdrawiam

ODPOWIEDZ